5 způsobů, jak zavést celá zrna do stravy vašeho dítěte

celozrnné těstoviny pro dětské jídlo

Západní strava je bohatá na vysoce zpracované jednoduché sacharidy.

Bílý chléb, bílá rýže a bílé těstoviny jsou v domácnostech i kuchyňských zařízeních běžnou výjimkou. Problém je v tom, že tyto uhlohydráty fungují jako levné palivo. Naplňují nás, dodávají nám energii, ale velmi chybí v vláknině a dalších živinách, které jsou nezbytné pro zdravý trávicí systém.

I když jde o zpracované potraviny „s vysokým obsahem vlákniny“, vlákno, které obsahují, pochází z relativně stejných zdrojů. Mnoho „celých zrn“ ve zpracovaných potravinách je ve skutečnosti samo o sobě vysoce zpracováno, což vede k tomu, že se chovají spíš jako rafinované uhlovodíky, které měly nahradit.

V nedávném článku pro New York Times mluvil autor potravin Michael Pollan s mikrobiologem Justinem Sonnenburgem o redukčních tendencích západní stravy a jejím vlivu na mikroorganismy, které obývají naše trávicí ústrojí:

“Vlákno není jediná živina,” řekl Sonnenburg, a proto vlákninové doplňky nejsou kouzelnou kulkou. “Existují stovky různých polysacharidů” – komplexních uhlohydrátů, včetně vlákniny – “v rostlinách a různé mikroby rády polévají na různých.”

Jak ale do naší stravy zavedeme širší škálu zdrojů vlákniny? Nejzajímavější je, jak přimějeme naše děti k prozkoumání těchto potravin ve světě, který je tlačí k zpracovaným, jednoduchým a často návykovým alternativám.?

Celá zrna jsou v tomto úsilí ústřední. A jak vyplývá z výše uvedené nabídky, je důležité prozkoumat rozmanitost celých zrn, spolu s dalšími rostlinnými zdroji vlákniny, jako je ovoce, zelenina a luštěniny..

Zde je několik nápadů, které vám pomohou na vaší cestě.

Smíchat to

Zvažte přidání celozrnných těstovin nebo rýže do každodenních jídel. Míchání celozrnných těstovin s bílými těstovinami na půl a půl může být skvělým způsobem, jak představit vybíravé jedlíky jemně srdečnější textury a chuti celých zrn. Přidání zrn do polévek nebo dušených pokrmů může být pro skeptiky také snadným úvodem. (Obzvláště chutným doplňkem je ječmen Pearl ječmen.) Ve skutečnosti může být prospěšné udržet asi 50 procent příjmu zrna dítěte, protože rafinovaná zrna (tj. Bílé těstoviny, chléb atd.) Mohou být skutečně prospěšné. 100 procent celozrnná strava může děti zaplnit příliš snadno, což znamená, že nedokážou jíst jiné důležité potravinové skupiny, jako je protein.

Pečeme celé

Naučte se používat při pečení celá zrna, jako je celozrnná mouka, špalda, žito a oves. Nahrazením jedné třetiny až poloviny bílé mouky celozrnnou alternativou se do potravin přidává značné množství vlákniny, přičemž se zachovává známá chuť a textura. Při pečení můžete zkusit i více exotických zrn, jako je quinoa – vyzkoušejte tyto quinoa muffiny například jako zdravé léčivo bohaté na vlákninu.

Vyberte si pohodlné, ale nezpracované

Jak je uvedeno výše, existuje dobrý důvod být opatrný při označování „celozrnných“ a „vysoce vláknitých“ ve zpracovaných potravinách. Mnozí z nás však stále hodí do našeho rušného životního stylu doplňková jídla. Naštěstí nabízí potravinářský průmysl stále širší škálu lehkých jídel, které obsahují značné množství pravých celých zrn. Ať už se jedná o sušenky Mary’s Gone Crackers bez sušenky vyrobené z hnědé rýže, quinoa, lněného a sezamového semínka nebo Kashiho snídaňové cereálie a cereální tyčinky, máte k dispozici možnosti, kdy musíte „popadnout a jít“.

Začněte celý den

Snídaně je vhodná doba pro zdůraznění celých zrn. Mnoho snídaňových cereálií již obsahuje celozrnné ingredience (mějte na paměti, jak bylo uvedeno výše, že některá celá zrna jsou více celá než ostatní) a snídaňové svorky jako ovesné vločky, pohankové palačinky nebo vejce na celozrnném toastu mohou přidat nějakou rozmanitost, zatímco stále balení punč bohatý na vlákno. Pokud chcete být více dobrodružní, proč nezkusit něco trochu jiného, ​​jako je tento celozrnný ocelový recept ovesné vločky?

Přidejte kreativní přílohu

Vytvoření nového celozrnného materiálu ústředním bodem jídla nemusí být nejlepším způsobem, jak zvítězit nad nayayery. Zvažte přidání zajímavých a kreativních příloh k jídlům, která byste obvykle připravovali. Quinoa salát s feta a bylinkami, nebo celozrnný kuskus s máslem, může být skvělou přílohou s hamburgery nebo rybami. Celozrnný chléb podávaný s vaší polévkou nebo dušeným masem může být také vstupní branou pro celozrnný zvyk. (Potřebují něco, aby vyčistili šťávu, že?)

Požádejte o celá zrna

Nejsme jediní, kdo vaří pro naše děti. Ať už jedete nebo posíláte své děti, aby jedli ve školní jídelně, skenování stále ovlivňuje to, co jedí. Zeptejte se své školy na její stravovací politiku a povzbuzujte ji, aby do nabídky uvedla celá zrna. I když si objednáte jídlo z místní restaurace, nezapomeňte si vyžádat hnědou rýži nebo jiné celozrnné alternativy. Možná vás překvapí, kolik restaurací nyní nabízí svým zrakům zdraví spotřebitele celá zrna – ai když to neudělá, tím, že se vás zeptáte, zvýšíte pravděpodobnost, že v budoucnu budou.

CS.AskMeProject